ایران/ فرهنگی - 
این مقاله در این تاریخ منتشر شده چهارشنبه 23 ژوئیه 2014 - آخرین تغییرات در این تاریخ انجام شده است. چهارشنبه 23 ژوئیه 2014

بنیاد گلشیری «جایزه ادبی گلشیری» را متوقف کرد

بنیاد گلشیری امروز چهارشنبه بگونه غیرمنتظره اعلام کرد برگزاری « جایزه ادبی هوشنگ گلشیری » را متوقف کرده است.

 به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران، ایسنا، بنیاد گلشیری با انتشار اطلاعیه ای گفته است که ترجیح میدهد بعد از برگزاری سیزده دوره جایزه ادبی هوشنگ گلشیری، در وضعیت کنونی، « نیرو و منابع اندکی را که برای بنیاد گلشیری باقی مانده وقف  آن بخش از هدف های این بنیاد کند « که به دلیل مشغله نفس‌گیر جایزه، تاحدی مغفول مانده است.»

بنیاد گلشیری در این اطلاعیه، ضمن سپاسگذاری از داوران، ناشران و داستان نویسانی که در دوره های مختلف، آثار خود را در اختیار این بنیاد گذاشته اند گفته است که از این به بعد تلاش های خود را به غنی تر کردن وب سایت بنیاد معطوف خواهد کرد تا منابع مربوط به هوشنگ گلشیری شامل نوشته ها، مصاحبه ها و مقالات خود او و تصاویر، فیلم ها و نقد و بررسی آثار او را در اختیار علاقمندان این نسل و نسل های آینده قرار دهد.
 
بنیاد گلشیری همچنان اظهار امیدواری کرده است که وب سایت بنیاد به کمک اهل فن تا سرحد یک نشریه ادبی در حوزه داستان نویسی در فضای مجازی گسترش بیاید.
 
جایزه ادبی هوشنگ گلشیری یکی ازمهمترین جوایز ادبی مستقل در ایران است که پس از در گذشت او، در سال ١٣٧٩، توسط فرزانه طاهری، همسر و جمعی از نویسندگان و دوستداران نویسنده در بنیاد گلشیری پایه گذاری شد و از آن زمان تا کنون سیزده دوره این جایزه به بهترین آثار داستانی مربوط به زبان فارسی اهدا شده است.
 
خبر توقف جایزه ادبی گلشیری در حالی منتشر شده که وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ایران و موسسه خانه کتاب، فراخوان های جداگانه ای را برای هفتمین دوره جایزه ادبی جلال آل احمد، داستان نویس و ششمین دوره جایزه ادبی پروین اعتصامی، شاعر ایرانی منتشر کرده اند.
 
هفتمین دوره جایزه ادبی جلال آل احمد در آذر ماه امسال و مقارن با زاد روز این نویسنده برگزار می گردد و گفته میشود با ارزش ١١٠ سکه طلا، گران ترین جایزه ادبی در ایران بشمار می رود.

 

tags: ایران - داستان - کتاب و فرهنگ
نظرات
واکنش شما به این مقاله
محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.
To prevent automated spam submissions leave this field empty.
CAPTCHA
این آزمایش نشان می دهد که پاسخگو، کامپیوتر یا یک پایانۀ الکترونیکی نیست
reCAPTCHA-Bild
Neues Captcha abrufen Audio-Captcha abrufenCaptcha abrufen Hilfe
Close